Léčba zeleného zákalu

Léčba zeleného zákalu

Zelený zákal (glaukom) se ve většině případů zpočátku neprojevuje žádnými příznaky. Postupnému zhoršení zraku nebo jeho úplné ztrátě můžete předejít jen pravidelnou preventivní návštěvou očního lékaře. Léčbu zeleného zákalu je potřeba zahájit včas, protože poškození očního nervu je nevratné.

Základem léčby zeleného zákalu je snížení nitroočního tlaku. Právě nadměrně zvýšený nitrooční tlak bývá hlavní příčinou poškození nervové tkáně oka. Glaukom může odhalit vyšetření na přístroji zvaném OCT (optická koherentní tomografie).

K léčbě zeleného zákalu se v první řadě používají oční kapky. V případě akutního záchvatu glaukomu se používají celkově působící látky (blokátory enzymů nebo hyperosmotické látky) v kombinaci s očními kapkami. Pokud oční kapky nezabírají a nedaří se snížit nitrooční tlak, oční lékař rozhodne na základě podrobného vyšetření o laserovém zákroku (laserová trabekuloplastika, laserová iridotomie) nebo chirurgickém zákroku (operaci). Cílem je snížení nitroočního tlaku a tím zpomalení postupu onemocnění. Operace se provádí ambulantně v lokální, nebo celkové anestezii. To znamená, že půjdete v den operace domů.

Ceny léčby zeleného zákalu

Cena pro pojištěnceCena pro samoplátce
Cena léčbyPoskytujeme léčbu zeleného zákalu hrazenou ze zdravotního pojištění.
Cena vstupního vyšetřeníPro pojištěnce českých zdravotních pojišťoven je vstupní vyšetření hrazené zdravotní pojišťovnou.hrazeno pojišťovnou3 500 Kč